OBJEDNAT : +420 266 083 240, +420 737 289 500, +420 266 083 239, Pro pacientky z Ukrajiny +420 704 979 688,
Po, Út: 8:00 - 16:00 hod St, Čt:  8:00 - 18:00 hod Pá: 8:00 - 15:00 hod
UPOZORNĚNÍ
 
Porody (do odvolání) vzhledem k situaci s onemocněním covid 19 pozastaveny.
Příjem rodiček pozastaven.
porodyCelý porod vede jeden porodník, t.j. nedochází ke změně lékaře např. při střídání služeb. Je to zkušený porodník s nejvyšší kvalifikací v oboru (II. atestace), který je schopen ukončit i porod operativně, je-li to nezbytně nutné, a nemusí již toto své rozhodnutí s nikým konzultovat. Zpravidla je to ten lékař, k němuž těhotná docházela v poradně, kterého tedy zná (a on zná ji) a jehož si tedy vlastně sama vybrala.

V první i druhé době porodní má rodička sama pro sebe oddělenou místnost, není tedy ve společnosti ostatních rodiček. Může si k porodu přivést s sebou kohokoliv, tedy nejen manžela.

Po porodu je možnost hospitalizace na jednolůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením, televizí, ledničkou, případně telefonem. Během hospitalizace má k dispozici výběrovou stravu (volba z 6 jídel - 1 standardní a 5 nadstandardních). Návštěvy jsou prakticky časově neomezeny.

Porodní sál je koncipován jako víceméně klasický. Porod se však snažíme vést nenásilně, bez zbytečného podávání medikamentů a neuplatňujeme žádná klišé ani závazné postupy.

Podání klyzmatu závisí na názoru rodičky, nepovažujeme je za nezbytné. Pokud jde o holení rodidel, holíme zásadně jen hráz, kde se dá očekávat šití nástřihu nebo trhliny, ale ani to není nutné. V těchto obou případech plně respektujeme přání rodičky, protože oholení a klyzma před porodem vnímají mnohé rodičky nepříznivě a přitom jejich medicínská závažnost je nepatrná.

Během první (a zčásti i druhé) doby porodní ponecháváme rodičkám volnost pohybu a nenutíme je ani k zaujmutí určité polohy. Mají možnost trávit tuto dobu ve sprše, na speciálním nafukovacím balónu a podobně. K zmírnění porodních bolestí používáme epidurální analgezii po domluvě s anesteziologem. Porod sám, tedy několik posledních minut druhé doby porodní, probíhá na klasickém porodním lůžku v pozici polosedě. Dáváme této poloze přednost, i když - přiměřeně možnostem klasicky zařízeného porodního sálu - se dá vyhovět i zvláštním požadavkům. Speciální porodní židli ani vanu pro porod do vody nemáme ( od těchto variant se již ve světě stejně ustupuje). Bezprostředně po porodu, pokud si to matka přeje, můžeme dítě uložit na její břicho, případně pokusit se o první kojení.

Episiotomii, nástřih hráze, obvykle provádíme dle aktuálního vývoje porodu, poddajnosti hráze a s přihlédnutím k předpokládané hmotnosti novorozence. Ani u prvorodiček tak není nástřih podmínkou.
Po porodu rodička zůstává dvě hodiny na porodním sále, je-li dítě v dobrém stavu, může jej mít u sebe. Pak je převezena na svůj jednolůžkový pokoj a jakmile je schopná se o dítě starat (t.j. může chodit cca ž hodin po porodu), dostane jej k sobě. Na oddělení je praktikován plný rooming-in, ale pokud je matka unavená, je možno se s dětskými sestrami dohodnout i na jiném režimu, například že na noc je dítě umístěno na novorozeneckém oddělení.

Hospitalizace trvá obvykle 3 - 4 dny a určuje jí pediatr podle stavu dítěte.

Nejsme v žádném případě klinika zaměřená na čistě "přirozené" nebo "alternativní" porodnictví, ale snažíme se o jistý kompromis mezi těmito principy a lékařským vedením porodu se snahou, aby porod trval co nejkratší dobu, byl co nejméně bolestivý a především aby v žádném případě nebylo ohroženo dítě.

Provádění interrupcí u cizinek z EU je dle prohlášení Ministerstva zdravotnictví v ČR možné, tedy i na naší klinice MEDA gynekologie.

Více ZDE

Ordinace:
Budínova 67/2
180 00 Praha 8 -Libeň

Ordinační hodiny:

Po, Út: 8:00 - 16:00 hod
St, Čt:  8:00 - 18:00 hod
Pá:       8:00 - 15:00 hod

do odvolání

OBJEDNÁNÍ POUZE TELEFONICKY
+420 266 083 239
+420 266 083 240
+420 737 289 500
Pro pacientky z Ukrajiny
+420 704 979 688
 
trisomy

Scroll Effect Pro