Objednání + Výsledky + E-recepty volat po 12.hodině   +420 266 083 240, +420 737 289 500, +420 266 083 239
POUZE telefonický kontakt pro pacientky z Ukrajiny  +420 704 979 688
Po, Út: 8:00 - 16:00 St, Čt:  8:00 - 18:00  Pá: 8:00 - 15:00 hod

Malé stydké pysky jsou dvě jemné kožní tkáně „ukryté“ pod velkými stydkými pysky po obou stranách poševního vchodu. V jejich vrchní části se nachází poštěváček (klitoris). Barva i velikost malých stydkých pysků je u každé ženy jiná. Někdy nejsou téměř vidět, jindy mohou být velké a vyčnívající. Nadměrná velikost malých stydkých pysků může vadit nejen z estetických důvodů, ale často také působí nepříjemné pocity při chůzi, jízdě na kole či jiných fyzických aktivitách. Mnohdy také snižuje i sexuální prožitek. Někdy mohou být malé stydké pysky asymetrické, tzn. že jeden pysk je normální, druhý je zvětšený (hypertrofický) nebo naopak výrazně menší (hypoplastický). Naštěstí lze díky malému chirurgickému zákroku, zvanému labioplastika, problém odstranit.

Zmenšení malých stydkých pysků
Před operací musí klientka podstoupit předoperační vyšetření, které zahrnuje krevní odběr, EKG a vyšetření praktickým lékařem. Výkon se provádí v celkové narkóze (uspání klientky), protože je poměrně bolestivý. V den od operace nesmíte nic jíst, pít ani kouřit (alespoň 8 hodin před narkózou). Zákrok se provádí vždy těsně po menstruaci. Po odstranění nadbytečné tkáně odpočíváte několik hodin na lůžku, pokud výkon proběhl bez komplikací jste ještě v den zákroku propuštěna do domácího ošetřování. Doporučujeme, aby jste měla doprovod a odvoz autem. Je třeba počítat s tím, že zbytky anestetik jsou přítomny v organismu ještě řadu hodin a vedou ke snížení pozornosti. Proto žena po anestezii nesmí řídit motorové vozidlo ještě celý den! Je i nevhodné, aby sama cestovala městskou hromadnou dopravou.

Operovaná místa by se měla po zákroku chladit ledem, který zamezí otokům a krvácení. První dva týdny se nesmí používat žádné kosmetické přípravky, ale jen speciální dezinfekční a zklidňující roztok, voda a dětské mýdlo. Po dobu dvou týdnů je lepší neoblékat si spodní prádlo ani kalhoty a dávat přednost sukním. Měsíc po zákroku se nedoporučuje pohlavní styk, protože operovaná místa jsou citlivější a oteklá, navíc je riziko poranění operovaného místa. Stehy jsou samovstřebávací.
Tato operace je kosmetickým výkonem, proto není hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Zmenšení vchodu poševního či pochvy, plastické úpravy poševního vchodu po špatném zhojení porodních poranění
Tento typ chirurgického zákroku vyžadují zejména ženy po porodu. Jedná se o menší chirurgický zákrok, kdy v celkové narkóze (uspání klientky) je vytnuta část sliznice zadní poševní stěny ve tvar trojúhelníku, kdy základna směřuje k poševnímu vchodu. Po sešití rané plochy dochází k zúžení roztažené pochvy porodem. K tomuto výkonu se většinou připojuje i plastika hráze (pruh kůže mezi poševním vchodem a konečníkem), která je po porodu většinou snížena a někdy i deformována. Tím, že se vytne protilehlý trojúhelník kůže, se po sešití hráz zvýší a vyrovná. Řez je finálně ve střední čáře hráze, a proto ji nedeformuje. Stehy jsou samovstřebávací. Vzhledem k tomu, že výkon se provádí v celkové narkóze, je třeba před zákrokem podstoupit předoperační vyšetření u Vašeho praktického lékaře (EKG, krevní odběry) nebo lze toto vyšetření po domluvě zajistit i v naší klinice. Před zákrokem je třeba minimálně 8 hodin nejíst, nepít a nekouřit. Zákrok se provádí vždy těsně po menstruaci. Po odstranění nadbytečné tkáně odpočíváte několik hodin na lůžku, pokud výkon proběhl bez komplikací jste ještě v den zákroku propuštěna do domácího ošetřování.. Doporučujeme, aby jste měla doprovod a odvoz autem. Je třeba počítat s tím, že zbytky anestetik jsou přítomny v organismu ještě řadu hodin a vedou ke snížení pozornosti. Proto žena po anestezii nesmí řídit motorové vozidlo ještě celý den! Je i nevhodné, aby sama cestovala městskou hromadnou dopravou. Operovaná místa by se měla po zákroku chladit ledem, který zamezí otokům a krvácení. První dva týdny se nesmí používat žádné kosmetické přípravky, ale jen speciální dezinfekční a zklidňující roztok, voda a dětské mýdlo. Měsíc po zákroku se nedoporučuje pohlavní styk, protože operovaná místa jsou citlivější a oteklá, navíc je riziko poranění operovaného místa.  Tato operace je kosmetickým výkonem, proto není hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Hymenoplastika, novovytvoření panenské blány
Při této operaci je obnovena panenská blána, Výkon není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Výkon se provádí v celkové narkóze. U klientek, které ještě nedovršily 40 let a s ničím se neléčí, nevyžadujeme předoperační vyšetření vzhledem ke krátké době trvání zákroku. Šestitýdenní sexuální abstinence je nezbytná, stejně jako přísné dodržování hygieny.

Provádění interrupcí u cizinek z EU je dle prohlášení Ministerstva zdravotnictví v ČR možné, tedy i na naší klinice MEDA gynekologie.

Více ZDE

Ordinace:
Budínova 67/2
180 00 Praha 8 -Libeň

Ordinační hodiny:

Po, Út: 8:00 - 16:00 hod
St, Čt:  8:00 - 18:00 hod
Pá:       8:00 - 15:00 hod

do odvolání

OBJEDNÁNÍ POUZE TELEFONICKY
+420 266 083 239
+420 266 083 240
+420 737 289 500
Pro pacientky z Ukrajiny
+420 704 979 688
 
trisomy

Scroll Effect Pro